Monday the 15th - - Hostgator Coupon
  • -

  • -

  • -

  • -

Udruga Poliglot predlaže povezivanje ljudi koji uče strane jezike samostalno - bez nastavnika - pomoću udžbenika i različitih audiovizualnih tečajeva za samouke. To je opcija za sve koji nisu u mogućnosti plaćati tečejeve u školama stranih jezika ili pak žive podalje od većih gradova. Osnovni cilj je, pri tome, omogućiti - između članova Udruge - razmjenu (posudbom, povoljnom kupnjom-prodajom ili darovanjem) literature (udžbenika, gramatika, rječnika) i medija (diskova, kaseta i gramofonskih ploča). Dragocjena je i mogućnost razmjene iskustva u samostalnom svladavanju konkretnog stranog jezika s konkretnim poteškoćama na koje nailaze oni koji dotični jezik uče sami, odnosno u procesu učenja stranih jezika općenito.

Ljudima koji uče strane jezike sami od velike je koristi barem povremena mogućnost sudjelovanja u slobodnoj, neformalnoj, opuštenoj komunikaciji uživo ili barem online s ljudima koji konkretni jezik u nekoj mjeri već znaju, naročito ako su to parlaonice s kompetentnim voditeljima - volonterima. To mogu biti studenti koji konkretni jezik studiraju i voditeljstvo takvih parlaonica je za njih dragocjena metodička praksa koja će im kasnije koristiti u profesionalnom radu u općeobrazovnim i u školama straniih jezika. Mogu to biti i nastavnici konkretnog jezika koji su u mirovini i vole svoju profesiju te je niti u mirovini ne žele zapustiti. Posebno je dragocjena mogućnost susreta i opuštene, prijateljske komunikacije s izvornim govornicima konkretnog stranog jezika. Neka Udruga Poliglot bude mjesto takvih susreta!