Monday the 22nd - - Hostgator Coupon
  • -

  • -

  • -

  • -

Obzirom da aktivnosti Udruge Poliglot vode suradnici-volonteri besplatno, u svoje slobodno vrijeme, događa se da netko od njih mora otkazati sat zbog neodgodivih osobnih obveza. U mjesnim odborima u kojima prostor otključava domarka, a ne voditelji (MO Jarun i MO Gajevo), nema razloga da tjedni termin zbog toga bude propušten. Polaznici konkretnog programa mogu slobodno doći u mjesni odbor u svom terminu i održati sat bez voditelja: mogu zajedno ponavljati, vježbati, rješavati domaće zadaće... Članovi Udruge koji su spremni doći u terminu svoje grupe i kad voditelja nema te samostalno vježbati izabrani jezik neka se jave na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. i zatraže materijale za samostalan rad. Samo navedite za koji jezik takve materijale trebate i dobit ćete elektroničkom poštom poveznice na te materijale.

Isto vrijedi i za one koji propušteni sat žele nadoknaditi samostalno kod kuće ili uopće vježbati kod kuće. Naše jezične grupe sastaju se samo jedanput tjedno i svaki propušteni sat je osjetni gubitak. A kad se dogodi da jedan tjedan nema polaznika, a drugi tjedan voditelja, katkada treći tjedan opet polaznika, gubitak je velik. Zapravo, tko god želi jače savladati neki nacionalni strani jezik - kažem nacionalni jer za učenje esperanta to ne vrijedi obzirom na njegovu jednostavnost i logičnost, njega se može učiti i naučiti i ako se radi samo jedanput tjedno - bolje da svakoga dana vježba po petnaestak minuta, nego da to čini forsirano jedanput tjedno po sat i petnaest minuta pa i više. Sat i petnaest minuta svaki drugi ili treći tjedan pogotovo ne mogu dati neki veći rezultat.

Sve naše aktivnosti su oblikovane tako da sve, osim simbolične godišnje članarine (simbolične jer iznosi koliko samo dva sata jezičnih instrukcija), bude besplatno te da polaznici naših tečajeva i drugih naših jezičnih programa barem u nekoj mjeri steknu uvid u izabrani strani jezik, da ga barem malo upoznaju, da nauče barem nešto riječi i jednostavnih svakodnevnih fraza na dotičnom jeziku, da nauče barem osnove osnova gramatike izabranog jezika. Mnogima je to zapravo i dovoljno i ništa strašno ako propuste koji sat, ali za više od toga potrebno je puno više učiti i vježbati, pa tako i ne propustiti sat kad nema voditelja. Rad u grupi, i kad grupa nema voditelja, ima i svojih prednosti - sudionici su ravnopravni i opušteniji. Čitajte dijaloge po ulogama, dramatizirajte tekstove, postavljajte jedni drugima pitanja i odgovarajte na pitanja, pomognite jedni drugima s gramatikom koja nekome ide lakše, a nekome teže...

Tematski povezani članak: https://udruga.org/index.php/hr/aktualno/147-sto-ako-niste-zadovoljni-rezultatima-ucenja-u-udruzi